דף הבית
קעקועים גלריה
קעקועים black art

קעקועים black art

אומנות שחורה

קעקועים הם כבר מזמן חלק אינטגראלי בתרבות שלנו, כשאפשר לראות אנשים בכל שכבות הגילאים ובכל שכבות האוכלוסייה השונות עם קעקועים כאלו ואחרים. בניגוד לימים עברו, אז היו הקעקועים יותר מנת חלקם של מלחים בים, של חברי שבטים או של עבריינים מסוגים שונים, כיום לכולם יש קעקוע זה או אחר, החל מנערות בנות עשרה ועד לחבורות של אופנוענים קשוחים.

כיום, ניתן לעשות כמעט כל סוג של ציור או תמונה שרק עולה על הדעת בתור קעקוע מרהיב ומרשים. בעוד ניתן למצוא כיום כמעט כל סוג ציור שרק ניתן להעלות על הדעת כקעקוע, חלק ניכר מהמתקעקעים בוחרים בקעקועים במאופיינים בצבע אחד בלבד – שחור. במקרים רבים מדובר בגוונים שונים של אפור ושחור, אך קעקועים בהם אין צבעים נוספים מלבד אלו הם נפוצים ביותר. מה הופך את הצבע השחור לפופולארי ביותר והשולט בעולם הקעקועים רחב הידיים?

אפשרות אחת היא כי רבים מהקעקועים המקוריים היו שחורים – קעקועיהם של שבטים אפריקאיים או אינדיאנים לפני מאות ואלפי שנים היו ברובם בגוונים של שחור ואפור, או לכל היותר בכחול כהה. גם עולם הקעקועים היום עדיין מושפע משמעותית מההיסטוריה של הקעקועים, ואולי מסיבה זו רבים בוחרים דווקא בקעקועים שחורים. קעקועים שבטיים (טרייבלים), לדוגמה, פופולאריים מאוד גם כיום, והצבע ה"טבעי" של קעקועים אלו הוא קודם כל שחור.

סיבה אפשרית נוספת היא כי זה פשוט יפה – יש משהו מאוד אלגנטי, מרשים ואפילו מסקרן בקעקוע שחור או בגוונים של אפור ושחור בלבד (שחור לבן) ללא צבעים צבעוניים וחזקים.

בכל מקרה, הסיבות בגינן בוחרים מתקעקעים רבים כל כך דווקא בקעקועים שחורים אינן ממש משנות. מה שחשוב זה להבין כי שחור וגוונים של אפור ניתן לעשות עולם שלם, מגוון ועשיר ביותר של ציורים וסוגים שונים של קעקועים. אתם מוזמנים להתרשם בגלריית האומנות השחורה שלנו ולקבל אינספור רעיונות לקעקועים מסוג זה.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם